Zieleniec – atrakcje turystyczne okolicy

Nie jest tajemnicą, iż położony przy Dusznikach-Zdrój Zieleniec stanowi głównie centrum narciarstwa i snowboardu, a co za tym idzie każdego roku przyciąga tysiące miłośników białego szaleństwa w każdym wieku. Dostępne tutaj kilometry zróżnicowanych pod względem długości i stopnia trudności tras zaspokoją potrzeby narciarzy w każdym wieku i o każdym stopniu zaawansowania. Aby dokładnie poznać kompleks i przetestować wszystkie trasy warto zatrzymać się w okolicy na dłużej. Zieleniec dysponuje skromną, choć z reguły wystarczającą baza hotelową (). Duszniki-Zdrój to z kolei bardzo bogata baza noclegowa, mogąca zaspokoić potrzeby zarówno bardzo wymagających klientów, jak i osób szukających ekonomicznych rozwiązań. To tutaj zatem warto spędzić noclegi, Zieleniec natomiast potraktować jako miejsce całodziennych wypadów.

Okolica Zieleńca to bardzo malownicze tereny i towarzyszący tym widokom zdrojowy klimat. Po całym dniu spędzonym zatem aktywnie na stoku, warto zapoznać się z okolicą. Dostępnych jest tutaj bowiem bardzo wiele interesujących atrakcji turystycznych a wśród nich na przykład jedno z niewątpliwie najciekawszych w Dusznikach-Zdrój miejsc czyli Muzeum Papiernictwa, mieszczące się w zabytkowym budynku. Zwiedzanie doskonale utrzymanego i wyremontowanego kompleksu będzie atrakcją zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, które będą miały możliwość podczas dodatkowych warsztatów samodzielnie wykonać papier czerpany. Dostarczy to nie tylko rozrywki, ale również cennej wiedzy na temat historii i produkcji papieru.

Zarówno jednak same Duszniki-Zdrój, jak i pobliska Polnica i Kudowa są miejscowościami zdrojowymi nie bez powodu cenionymi przez przyjezdnych z całej Polski i Europy. Tamtejsze parki zdrojowe, pijalnie wód i specyficzny mikroklimat pozwalają na błyskawiczną regenerację sił witalnych i odpoczynek na łonie natury. Ma to duże znaczenie zwłaszcza po całym dniu spędzonym aktywnie na stoku. Pobliskie miejscowości jednak zapewnią wiele atrakcji nie tylko zimą, kiedy to Zieleniec tętni życiem. Podczas lata możemy się tutaj delektować widokiem przepięknej przyrody oraz krajobrazami. Wycieczka w pobliskie Błędne Skały również będzie nie lada atrakcją. Na jesień natomiast miłośnicy muzyki poważnej mogą się udać do zatłoczonych wtedy Dusznik-Zdrój na odbywający się tutaj corocznie Festiwal Chopinowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>