Władysławowo dla miłośników windsurfingu

Nadmorskie miejscowości prześcigają się z roku na rok w bogactwie ofert turystycznych. Coraz częściej, poza pięknymi, szerokimi, piaszczystymi plażami, miasta te zaczynają nam oferować dodatkowe atrakcje. Na tę chwilę, nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie na naszym wybrzeżu coś dla siebie. Nie trzeba wyruszać na drogie, zagraniczne wakacje, aby podczas urlopu ukończyć chociażby kurs windsurfingu.
Władysławowo jest miejscowością doskonale znaną miłośnikom wszelkiego rodzaju sportów wodnych. Jedną z najlepszych lokalizacji do uprawiania tego typu aktywności, także z rodzaju tych ekstremalnych jest Zatoka Pucka. Można nawet spotkać się z opinią, że Zatoka jest najlepszym miejscem do uprawiania windsurfingu w całej Europie. Wiatry zachodnie wiejące wzdłuż wybrzeża w połączeniu z płytkim morzem w rejonie półwyspu helskiego, sprawiają, że ta okolica to prawdziwa Mekka polskiego windsurfingu. To świetne warunki dla profesjonalistów, nic dziwnego, że trenują tu polscy olimpijczycy. Także amatorzy znajda tu coś dla siebie. Osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w windsurfingiem, miasto oferuje wypożyczalnie sprzętu oraz wykwalifikowaną kadrę szkoleniowców.
Warto jednak przed wyjazdem zadbać o rezerwację, gdyż w sezonie trudno tu o noclegi (więcej: ). Władysławowo bowiem, ze względu na swe rozliczne walory turystyczne jest miejscowością obleganą przez turystów przez cały niemalże okres wakacyjny.
Władysławowo jest zatem doskonałą bazą wypadową dla miłośników sportów wodnych. Stad blisko zarówno nad morze, jak i do pobliskiej Zatoki Puckiej. Wiele kontrowersji w społeczności windsurfingowej wywołała debata o możliwości częściowego wyłączenia zatoki z eksploatacji dla wszelkich motorówek, skuterów i form surfingu w ramach projektu Natura 2000. Decyzja urzędników wpłynęła niekorzystnie na perspektywę rozwoju ośrodków sportów wodnych, szkół i baz noclegowych. Władysławowo jednak broni się w takiej sytuacji dostępem do otwartego Bałtyku.
Władysławowo jest miastem mocno rozwojowym. Z roku na rok coraz bardziej wykorzystuje potencjał, jaki dała mu natura i poszerza swoją ofertę turystyczną, Miłośnicy windsurfingu i w ogóle wszelkiego rodzaju sportów wodnych z pewnością się nie zawiodą urlopem spędzonym w tej okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>