Wisełka a trasy turystyczne

Nie wyobrażacie sobie wakacji bez długich spacerów lub jazdy na swoim ukochanym rowerze? W takim razie rezerwując noclegi w Wisełce możecie być spokojni, ponieważ w tym niewielkim kurorcie nie brakuje wielu ciekawych możliwości do tego typu wypraw. Oczywiście pierwszą rzeczą, jaką koniecznie należy zrobić, jest zarezerwowanie sobie kwatery tym bardziej, że baza noclegowa w czasie sezonu wakacyjnego będzie dość mocno oblegana. Trzeba wziąć również pod uwagę to, że Wisełka znajduje się bardzo blisko Wolińskiego Parku Narodowego. W związku z tym mówimy o naprawdę przepięknych regionach do zwiedzania. Zanim jednak przejdziemy do omówienia najpopularniejszego szlaku turystycznego przechodzącego przez Wisełkę, warto przypomnieć o tym, że to właśnie tutaj znajduje się słynna latarnia morska, która została zbudowana z kamieni polnych, a także cegieł. Obiekt znajduje się na wzniesieniu o nazwie Kikut i to właśnie on jest jednym z punktów na czerwonym szlaku.

Wspomniany szlak, który potocznie nazywa się Brzegiem Morza Bałtyckiego, rozciąga się na długości niespełna 20 kilometrów. Oczywiście osoby, które nie są nastawione na aż tak długą wyprawę, bez najmniejszego problemu mogą sobie skrócić tę trasę omijając kilka punktów. Jednak wszystkie tak naprawdę są godne uwagi. Początek szlaku biegnie z samego centrum Międzyzdrojów, skąd można wybrać się na punkt widokowy o nazwie Kawcza Góra. Stamtąd będziemy kierować się już w stronę Wisełki. Tutaj dochodzimy do bardzo czystej i piaszczystej plaży, skąd dalej udajemy się w kierunku wzniesienia Kikut. Już wiemy doskonale, jaka atrakcja turystyczna będzie na nas czekała. Po dokładnym przyjrzeniu się latarni morskiej, możemy udać się na kolejne etapy wyprawy. Chociaż tak naprawdę nie zostało już nam wiele do pokonania. Zaledwie kilometr będzie nas dzielił od jeziora Koprowo, które znajduje się na terenie Kołczewa. Jeśli wystarczy nam jeszcze sił, korzystając z okazji, iż jesteśmy w tej miejscowości, bez żadnego problemu możemy także wybrać się na pole golfowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>