Uzdrowisko i ośrodki wypoczynkowe w Polańczyku

Polańczyk jest wsią położoną na południu Polski w województwie podkarpackim. Jest to wieś leżąca przy sztucznym zbiorniku wodnym, czyli jeziorze Solina, będącym jednocześnie główną atrakcją tutejszego miejsca. Dzięki blisko położonemu zbiornikowi wodnemu, możemy leżąc na brzegu opalać się lub skorzystać ze sprzętu wodnego i spróbować swoich sił, np. w żeglarstwie.

Historia Polańczyka jest długa i sięga końca XVI wieku, kiedy nazwa tej wsi różniła się od dzisiejszej. Polańczyk w swojej historii bardzo wiele razy zmieniał swoich właścicieli, co skończyło się dopiero po wojnie w roku 1945. Wieś ta od lat 60-tych jest miejscem turystycznym przez powstały w tym miejscu sztuczny zbiornik wodny, dzięki któremu powstały w tym miejscu sanatoria przyciągające turystów. W roku 1975 wieś została uznana jako miejsce, gdzie może powstać uzdrowisko lecznicze, po czym w 1999 roku Polańczyk został oficjalnie uznany jako uzdrowisko powiększając tym samym liczbę osób odwiedzających.

Polańczyk dysponuje własnym uzdrowiskiem zajmując się głównie chorobami układu oddechowego, moczowego, bądź chorób natury kobiecej, oprócz tego są tu takie atrakcje jak piękna natura ujmująca swoim wyglądem, czy wspomniane wcześniej Jezioro Solińskie. Wieś posiada niesamowitą bazę noclegową dającą nam dużą wygodę, jednocześnie w przystępnej cenie co sprawia że człowiek, nie wydając dużych ilości pieniędzy zostanie tam na dłuższy okres czasu i lepiej wypocznie ().

Miejsce to słynie z dobrego jedzenia więc jeżeli na zapas martwimy się o takie rzeczy, to w tym przypadku po prostu nie warto. Polańczyk jest alternatywą dla osób nie mających pomysłu, gdzie można pojechać na wakacje. Jednocześnie nie musimy się martwić, że tak jak to często bywa nasz wyjazd okaże się być bardzo drogi. Korzystanie z uroków tego miejsca w rozsądnej cenie przyciąga z roku na rok coraz większą liczbę turystów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>