Uroki Białego Dunajca

Biały Dunajec jest podhalańską wsią znajdującą się w województwie małopolskim. Miejscowość ta leży nad rzeką o tejże samej nazwie, między Poroninem a Bańską Niżną. Ta malownicza wieś jest często wybieranym miejscem w alternatywie do znajdującego się w niedalekiej odległości, bo około 10 kilometrów, Zakopanego. Turyści coraz częściej decydują się na mniej oblegane okolice, które również mają do zaoferowania urokliwy nocleg i wypoczynek, a są nieco spokojniejsze i bez wątpienia mniej gwarne niż inne popularne miasta na Podhalu.

Biały Dunajec szczyci się również swym niezwykłym położeniem, które daje możliwość ujrzenia rewelacyjnych widoków w postaci Tatr. Ta malownicza wieś, której popularność jest wielka nie tylko w sezonie letnim, ale także i w zimowym, skąd można udać się w niedaleką podróż, by dotrzeć do innych znajdujących się w okolicy atrakcji w postaci chociażby szlaków tatrzańskich.

Miejscowość ta słynie także ze swej wspaniałej kultury i tradycji, które są w tym miejscu bardzo mocno kultywowane. To właśnie z tego miejsca wywodzi się znana rodzina Trebuniów-Tutków, a także słynny miejscowy rzeźbiarz i malarz – Wojciech Kułach Wawrzyńcok, który niejednokrotnie nazywany był Leonardem da Vinci tego miejsca. Jego dorobek podziwiać można chociażby w Starym Kościółku przy ulicy Kościeliskiej na terenie Zakopanego. Biały Dunajec jest miejscowością atrakcyjną także w sezonie zimowym. Zlokalizowane są tu zjazdowe trasy i to nie tylko w samym centrum, ale też w znajdujących się nieopodal Gliczarowie Dolnym, a także na Kaniówce w Gliczarowie Górnym. Innymi ciekawymi atrakcjami, na które można natrafić w tym rejonie są: Podhalański Festiwal Papieski, Termy znajdujące się w Szaflarach, a także znajdujący się w dość niedalekiej odległości Tatrzański Park Narodowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>