Tylicz – atrakcje w Małopolsce

Tylicz to miejscowość położona na południu Polski w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim. Miejscowość ta nie należy do największych i liczy sobie zaledwie 2000 osób zameldowanych tutaj na stałe. Wieś ta jest bardzo popularna ze względu na występujące tu źródła wody mineralnej, należącej do jednych z najlepszych wód w okolicy. Osoby tutaj przyjeżdżające mają możliwość bardzo miłego odpoczynku od problemów dnia codziennego. Miejsce to zapewni nam możliwość zrelaksowania się, jak i aktywnego wypoczynku, dzięki któremu poczujemy się bardzo swobodnie.

Miejscem do aktywnego wypoczynku niedaleko tej miejscowości będą oczywiście stoki narciarskie, dzięki którym będziemy bardzo rozluźnieni. Tylicz ma bardzo długą historię w dziejach naszego kraju, zaczynającą się już w XI wieku, kiedy to miejscowość ta, zwana wtedy Ornawą, była na szlaku prowadzącym z Polski na Węgry. Dla przyjeżdżających tutaj ludzi jest bardzo dużo atrakcji. Możemy pokusić się o odwiedzenie drewnianego kościoła z okresu XVI wieku. Przyjeżdżając tutaj powinniśmy zrobić sobie listę miejsc, które powinniśmy zobaczyć, żeby w czasie pobytu mieć jasną sytuację co do tego, gdzie można by iść. Miejscem o dużej wartości pod względem turystycznym w regionie jest szlak prowadzący przez Beskid Sądecki (wikipedia.org/wiki/Beskid_Sadecki), aż do Krynicy-Zdrój, dzięki któremu możemy bardzo przyjemnie pospacerować okolicznymi pasmami górskimi.

Baza noclegowa tej miejscowości jest dość obszerna () i dzięki niej możemy bardzo miło i przyjemnie spędzić czas wakacji. Noclegi w tej miejscowości należą do jednych z droższych w okolicy, ponieważ ceny tutaj za dobę w hotelu wynoszą już od 100 złotych, co nie należy do najtańszych cen. W miejscowości występują głównie hotele i pensjonaty, dzięki którym przyjeżdżający tutaj goście mają gdzie nocować i mogą dobrze się bawić. Miejscowość potrafi bardzo uspokoić i dać dużo relaksu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>