Szczyrk dla aktywnych

Nie powinno być dla nikogo żadną nowością to, że jeśli jednak wybieramy się na wczasy na wakacje w góry lub też na ferie zimowe, to korzystamy ze szlaków turystycznych, które są udostępniane dla każdego odwiedzającego. W pierwszej kolejności zatem powinniśmy mieć na uwadze to, że jeśli zarezerwujemy noclegi w mieście Szczyrk, to na pewno się nie zawiedziemy. Wystarczy tylko dobrze się zastanowić, kiedy będziemy planować swój wyjazd. Ponieważ rzeczywiście tutejsza baza noclegowa jest dość mocno rozchwytywana, niezależnie od pory roku.

Jeśli będzie nam zależeć na tym, żeby aktywnie wypocząć w Szczyrku, to mamy do tego doskonałe możliwości. Przede wszystkim miasto znajduje się na terenie Beskidu Śląskiego, w związku z tym mamy do czynienia z wieloma możliwościami turystyki pieszej. Na tym obszarze możemy znaleźć mnóstwo ciekawych szlaków, dzięki którym będziemy w stanie oglądać niesamowitą panoramę. Jednym z takich szlaków jest czerwony szlak pieszy prowadzący z Buczkowic na Skrzyczne. Tam znajduje się schronisko PTTK. Jednocześnie warto dodać, że mamy do czynienia z najwyższym wzniesieniem na terenie Beskidu Śląskiego. Przejście tego szlaku zajmuje mniej więcej 3 godziny. Po drodze mamy okazję minąć Siodło pod Skalitem. Nie jest to jednak jedyne wejście na Skrzyczne. Ponieważ można dojść do niego jeszcze z samego Centrum Szczyrku dwiema trasami. Pierwszy szlak o kolorze niebieskim prowadzi przez Jaworzynę. Zajmuje on około 2 godziny i 15 minut. Takim samym czasem wyróżnia się szlak zielony prowadzący na szczyt przez Podskrzyczeńską.

Z samego centrum Szczyrku możemy z powodzeniem również przedostać się w kierunku schroniska PTTK znajdującego się na Klimczoku. Na ten szczyt prowadzi nas zarówno szlak niebieski przez Osiedle Podmagurskie, jak i również szlak zielony prowadzący przez Dolinę Biłej. Warto wybrać się także na malowniczą Przełęcz Karkoszczonkę żółtym szlakiem pieszym. Bardzo ciekawe trasy prowadzą również z Malinowskiej Skały. Mianowicie stąd mamy okazję dotrzeć między innymi na Skrzyczne czy też do Przełęczy Salmopolskiej. Jednak warto włożyć nieco więcej wysiłku, by ostatecznie po 3 godzinach wędrówki dotrzeć na Baranią Górę. Takich szlaków jest oczywiście zdecydowanie więcej. Tylko od nas będzie zależało czy skorzystamy z takich możliwości, jakie daje nam turystyka piesza, czy będziemy woleli spędzać wolny czas na totalnym leniuchowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>