Radom – wydarzenia kulturalne

Radom to piękne miasto powiatowe, należące do województwa mazowieckiego. Jest to czternaste co do wielkości miasto w Polsce. Z roku na rok rośnie liczba przyjeżdżających tutaj turystów, a to wszystko za sprawą świetnie rozwijających się obiektów rekreacyjno-turystycznych. Na obszarze około stu dwunastu kilometrów kwadratowych miasta na co dzień przebywa prawie dwieście siedemnaście tysięcy mieszkańców, kilka tysięcy studentów oraz kilka tysięcy turystów.

Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom turystów, Urząd Miasta stworzył w Radomiu kilka punktów informacji turystycznej, w których można otrzymać pomoc przy zaplanowaniu wycieczki. Znajdziemy tutaj siedzibę przewodników, którzy organizują wyprawy po mieście, w celu jego lepszego poznania. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się zbiór ofert miejsc noclegowych (meteor), który znajdziemy na stronie internetowej pod hasłem: „noclegi Radom”.

Osoby przyjeżdżające do tego pięknego miasta mogą wziąć udział w wielu wydarzeniach kulturalnych, które odbywają się tutaj co roku. Jednym z nich jest Radomski Festiwal Jazzowy, podczas którego możemy zobaczyć występy legend polskiego i zagranicznego jazzu. Impreza ta cieszy się ogromną popularnością. Bardzo ciekawym wydarzeniem, który gromadzi setki tysięcy widzów jest Radom Air Show, czyli pokaz statków powietrznych, sprzętu wojskowego oraz wielu nowinek lotniczych. Niezwykłe piruety wykonywane podczas tej imprezy zachwycają wszystkich widzów. Lotnicy występujący w tym pokazie, przygotowują się do niego przez cały rok. Miłośnicy przedstawień teatralnych będą zachwyceni Międzynarodowym Festiwalem Gombrowiczowskim, podczas którego ma miejsce przegląd polskich grup teatralnych. Od lat cieszy się on niesłabnącą popularnością. Radom to miasto, w którym znajdziemy wiele instytucji kulturalnych. Zarówno turyści jak i mieszkańcy mogą skorzystać z ponad sześciu kin oraz dwóch teatrów. Funkcjonuje tutaj aż pięć ośrodków kultury. Jednym z najpopularniejszych jest Młodzieżowy Dom Kultury imienia Heleny Stadnickiej, w którym odbywa się wiele zajęć dla dzieci i młodzieży, takich jak lekcje nauki tańca, śpiewu i gry na instrumentach, a także rysunku i malarstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>