Pobyt z dziećmi w Jarosławcu

Ci, którzy na wczasy wyjeżdżają całą rodziną zabierając ze sobą również dzieci, szukają lokalizacji, w których znajdą się atrakcje dla wszystkich. Co prawda wszystkie dzieciaki uwielbiają kąpać się w morzu i bawić na plaży, ale to właśnie pozostałe rozrywki umożliwią zdobywanie informacji o jakże ciekawym otoczeniu i dostarczą niezwykłych wrażeń.

Ponieważ Jarosławiec to nie tylko baza noclegowa, ale i sporo ciekawych obiektów rekreacyjnych dla najmłodszych, warto właśnie tu wybrać się z pociechami na wakacje rodzinne. Krystalicznie czysta woda na kąpieliskach zaprasza dzieci do morskich kąpieli, oczywiście w towarzystwie rodziców. Tutejsze plaże, pełne drobnego piaseczku, nadają się wspaniale do tworzenia rzeźb i konstrukcji. Podczas wakacji co roku ma tu miejsce święto budowania piaskowych fortec i zamków, które okaże się ogromną atrakcją dla najmłodszych. Nieopodal plaży postawiono także kilka wodnych zjeżdżalni, na których za niewielką cenę można poszaleć do woli. Nie można zapomnieć o tym, że skórka najmłodszych jest szczególnie wrażliwa na promieniowanie UV, trzeba ją więc chronić za pomocą regularnie aplikowanego filtra przeciwsłonecznego, najlepiej wodoodpornego. Młodych trzeba także cały czas mieć na oku, co łatwiej chyba wykonać w parku wodnym, gdzie oprócz kompleksu basenów i zjeżdżalni na gości czekają także sztuczne fale i gejzery wodne. Dzieci, które zainteresuje praca rybaków, sporo dowiedzą się o niej w Muzeum Rybołówstwa w Jezioranach. Tam w starej rybackiej chacie urządzono edukacyjną wystawę narzędzi rybackich oraz trofeów bałtyckich ryb. Warto także wybrać się na wycieczkę statkiem rejsowym, z którego widać i klify, i wydmy, i lasy, jeziora oraz plaże. Można tu także podpatrzeć, jak wygląda praca na kutrach rybackich, a o tym wszystkim opowie prowadzący grupę na statku pilot.

Mimo, że to niewielka osada, dla osób, które wraz z rodzinami zarezerwowały tu sobie noclegi, Jarosławiec przygotował wiele atrakcji. Dzieciaki mogą tu poszaleć na plaży i w aquaparku, popłynąć na wycieczkowy rejs, zwiedzić edukacyjne Muzeum Rybackie, pobawić się w wesołym Figloraju czy też wybrać do parku linowego, gdzie czekają na nich zmyślne przeszkody do pokonania, a sukces zostanie uhonorowany specjalnym dyplomem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>