Odwiedzamy Giżycko

Mazury to kierunek, który z każdym rokiem na wakacje wybiera coraz więcej osób. Nie ma się co temu dziwić – przepiękna okolica i mnóstwo atrakcji to główne zalety tego właśnie regionu. Jedną z ciekawszych miejscowości, którą można tam znaleźć na pewno jest leżące nad jeziorem Niegocin Giżycko. Oferuje możliwość wypoczynku w przepięknych krajobrazach, jak również szereg atrakcji, które nikomu nie pozwolą się nudzić.

Baza noclegowa jak również inne usługi zaliczane do infrastruktury turystycznej bardzo prężnie się rozwijają, dzięki czemu w mieście może wypoczywać wiele osób jednocześnie. Na pewno każdy szybko znajdzie tutaj odpowiednio dopasowane do swoich potrzeb i wymagań noclegi (). Giżycko, podobnie jak wiele innych mazurskich miejscowości, poza miejscami w hotelach czy ośrodkach wypoczynkowych oferuje możliwość noclegów w kwaterach prywatnych, które cieszą się z każdym rokiem rosnącym zainteresowaniem.

Ciekawych miejsc w Giżycku jest bardzo wiele, na pewno więc każdy zdoła znaleźć dla siebie coś interesującego. Uwagę przykuwa wybudowana w XIX wieku twierdza Boyen, mająca ciekawy kształt gwiazdy. Budowla jest przeznaczona do zwiedzania, szczególnie w okresie letnim warto się tam wybrać ze względu na ciekawe widoki. Tak samo warto odwiedzić zabytkową Wieżę Ciśnień oraz zobaczyć wiele zabytkowych domów, które można tam znaleźć. Tak samo ciekawy jest zamek krzyżacki, a raczej jego skrzydło, które zachowało się do naszych czasów. Z zabytków znaleźć można w Giżycku także kilka kościołów, w tym cerkiew prawosławną. Na pewno jednak Giżycko to przede wszystkim woda, czyli jezioro Niegocin, które wprost zachęca do wypoczynku nad jego brzegiem. Bez trudu można znaleźć miejsce przeznaczone do kąpieli, jak również takie, gdzie można oddać się przyjemności uprawiania sportów wodnych czy żeglowania. Po jeziorze regularnie kursują statki, które zabierają chętnych w rejs po przepięknych mazurskich jeziorach. Ciekawostką na pewno jest znajdujący się tam most obrotowy, który jest jedną z niewielu podobnych budowli w naszym kraju. Jeżeli ktoś lubi nurkować, na pewno w Giżycku znajdzie możliwość oddania się tej przyjemności pod okiem profesjonalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>