Malownicza przyroda w Karwii

Karwia jest niewielką wsią, położoną w województwie pomorskim. Mimo bliskości do naszego Polskiego Morza Bałtyckiego jest zdecydowanie mniej zatłoczona i przeludniona od innych nadmorskich kurortów. Tym, co wyróżnią ją spośród innych, zlokalizowanych nad Bałtykiem jest niezwykły spokój, pozwalający na pełny wypoczynek i relaks. Czyste, nieskażone niczym powietrze, pełne bryzy, zachęcają każdego przyjezdnego do pozostania tu na dłużej. Karwia nadaje się idealnie na wyjazd z rodziną, a przede wszystkim z dziećmi. Jest to świetne miejsce również dla seniorów, szukających przyjemnego miejsca na spokojne, wyciszające wakacje. Nie ma chyba drugiego takiego zakątka nad naszym polskim morzem, które byłoby tak piękne, a zarazem tak ciche i spokojne.

Na terenie Karwi położony jest Nadmorski Park Krajobrazowy założony w 1978 roku. Możemy tam podziwiać wszystkie typy brzegów wyróżniające południową część Morza Bałtyckiego. Warte odwiedzenia są też Rezerwaty Florystyczne – „Woskownicy Bielawskiego Błota” i „Moroszka Bielawskiego Błota”. Na obrzeżach Karwi rozciąga się wiecznie zielony, robiący ogromne wrażenie sosnowy las. Miejsce to jest uwielbiane przez spacerowiczów. Spędzając tutaj wakacyjny wypoczynek, można zobaczyć ciekawe zabytki historyczne. Warto obejrzeć interesujące domy o budowie szkieletowej z XIX wieku oraz wał przeciwpowodziowy, zbudowany w 1900 roku.

Wczasowisko to jest wymarzonym miejscem na wakacje, czy weekendową przejażdżkę z rodziną lub dziećmi. To doskonałe miejsce na romantyczny wypad we dwoje lud samotną eskapadę nad morze. Można również zabrać ze sobą ukochanego czworonoga. Tutaj każdy poczuje się jak w domu, pomagają w tym świetnie przygotowane noclegi (Meteor, noclegi w Polsce).  Zadbano o to, by każdy turysta znalazł miejsce odpowiednie dla siebie.  Karwia jest ceniona jest przez wczasowiczów za niedrogie noclegi, co jest dość rzadko spotykane w nadmorskich kurortach. Ceny naprawdę są niskie, jednak znalezienie wolnego miejsca w sezonie letnim jest praktycznie niemożliwe.

W Karwi rozwija się również życie kulturalne. Organizowane są różnego rodzaju koncerty muzyczne, wydarzenia kulturalne oraz zawody sportowe. Nie można się tutaj nudzić. W sezonie czekają na nas letnie, strzeżone kąpieliska, zapewniające optymalne warunki do bezpiecznych, morskich kąpieli. Karwia najchętniej odwiedzana jest latem, nie brakuje jednak zwolenników morskiego krajobrazu zimą. Miejsce to jest urocze o każdej porze roku, bez względu na pogodę czy warunki atmosferyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>