Jantar Przyjazny Dzieciom

Jantar jest znaną i często odwiedzaną przez turystów nadmorską miejscowością w pobliżu Stegny. Ta znajdująca się w województwie pomorskim malownicza wieś z roku na rok przyciąga coraz to liczniejsze grono urlopowiczów. Rozbudowuje się tutaj także oferta wypoczynkowo-noclegowa (zobacz więcej). Znajduje się tam szereg dobrze funkcjonujących ośrodków i pensjonatów.

Jantar znany jest w głównej mierze z pojawiającego się tu w sporych ilościach bursztynu (zobacz więcej). Znana wszystkim jest także niesłychanie czysta plaża. Coraz częściej jednak Jantar postrzegany jest jako miejsce przyjazne dzieciom, a co za tym idzie także i rodzicom. Przechadzając się wzdłuż wspaniałej plaży widokiem coraz częściej się pojawiającym są spacerujące rodziny ze swoimi pociechami. Wynika to z faktu, iż ten malowniczy kurort stał się bardzo prorodzinny. Mamy tu do dyspozycji szereg atrakcji, których nie powstydziłby się żaden Disneyland. Wspomnieć bezsprzecznie należy o miejscowym parku rozrywki i to z kilku powodów. Jednym z nich jest fakt, iż skonstruowany został i to w całości z tworzywa pochodzącego z recyklingu. Pomysł ten należał do właścicieli, którzy chcieli połączyć tu elementy zabawy, edukacji oraz sztuki. Park ten ma za zadanie nie tylko uczyć i bawić, ale także ma być natchnieniem do poszukiwań własnego, twórczego i ekologicznego podejścia do życia.

Jednym z najpopularniejszych pomieszczeń w owym obiekcie jest sala entomologiczna, w której znajduje się wystawa żywych owadów z praktycznie całego świata. Dodatkowym elementem jest tutaj interesujący wykład, a także spacer z przewodnikiem, który posiada niezwykle obszerną wiedzę dotyczącą recyklingu. Co więcej, znajduje się tu także specjalny Tor Spidermana oraz Tor Żuka. Nie sposób pominąć funkcjonującego tutaj kina, które oferuje także liczne animacje z tematyką owadów w roli głównej.

3 komentarzy

  1. Pinezka

    Byliście kiedyś w Jantarze? jeśli nie to szczerze polecam! ilości wspaniałego bursztynu są tu bez dwóch zdań jedyne w swoim rodzaju. Dodatkowo genialny mikroklimat, sympatyczni i jedyni w swoim rodzaju mieszkańcy, a także liczne atrakcje, które trzeba odwiedzić. Ode mnie wielki plus!

    Odpowiedz
  2. Helena

    Mnie również bardzo podobało się w Jantarze, a dzieci były wprost zachwycone! Wystawa owadów robi piorunujące wrażenie!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>