Co oferuje przyjezdnym Międzygórze?

Międzygórze to niewielka miejscowość, która na przestrzeni lat nie bez powodu podbiła serca tysięcy turystów. Zarówno bowiem jej malownicze położenie, jak i przepiękna architektura sprzyjają wypoczynkowi na łonie natury. Jednocześnie jest to doskonałe miejsce do spędzenia zarówno letnich wakacji, jak ferii zimowych. Nie brakuje tutaj miejsc, głównie w postaci prywatnych apartamentów i pensjonatów, które sprawiają, iż tutejsza baza noclegów () jest w stanie pomieścić spore grono przyjezdnych.

Największą atrakcją turystyczną okolicy jest niewątpliwe sama przyroda. Położenie Międzygórza u stóp masywu Śnieżnika, bliskość przepięknych, dzikich lasów sprawiają, iż o każdej porze roku można uprawiać tutaj aktywny wypoczynek. To właśnie znajdujący się tu Śnieżnicki Park Krajobrazowy może dostarczyć niezapomnianych wrażeń estetycznych w postaci wspaniałych górskich widoków oraz niespotykanej roślinności.

Sama architektura tej niewielkiej miejscowości zasługuje na chwilę refleksji. Wybudowane głównie w stylu tyrolskim i norweskim domy nadają krajobrazowi specyficznego górskiego klimatu. Warto zatem starannie wybrać lokum dla naszego wypadu, sam bowiem poranny widok z okna może dostarczyć pozytywnej energii na resztę dnia. Niewątpliwie dużą atrakcją dla najmłodszych zwiedzających będzie znajdujący się nieopodal Międzygórza Ogród Bajek, do którego można dojść pieszo, kierując się żółtym szlakiem. Będzie to z pewnością odpowiedni pretekst do odbycia półgodzinnego spaceru przez las, zwieńczonego widokiem wykonanych głównie z drewna i kamieni postaci, symboli i akcentów bajkowych. Ogród ten powstał w początkach dziewiętnastego wieku jako hołd oddany wszechobecnemu duchowi gór, ale i baśniom w ogóle i po dziś jego kolekcja jest rozbudowywana i każdego roku cieszy oczy przybywających tutaj turystów.

Okolice Międzygórza to również rozliczne szlaki turystyczne i rowerowe o rozmaitych stopniach trudności, pozwalające na piesze kilkugodzinne wycieczki. To także znajdujący się nieopodal szczyt Śnieżnika, który może być wyzwaniem dla najmłodszych uczestników podróży czy też wodospad Wilczki, zachwycający o każdej porze roku. Aby wszystkie te atrakcje poznać i zobaczyć warto się w tu zatrzymać na kilka dni. Miejscowość ta będzie bowiem doskonałą bazą wypadową w góry i zapewni turyście zaplecze gastronomiczne w postaci niewielkich restauracji oraz rozmaite noclegi. Międzygórze już od początków dziewiętnastego wieku zaczęto traktować jako miejscowość uzdrowiskową o wyjątkowym klimacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>