Co ciekawego w Kazimierzu Dolnym?

Długo szukać nie trzeba, gdyż Kazimierz to miasto bardzo klimatyczne i każdy krok tam postanowiony jest inspirujący i zachęcający do dalszej wędrówki. Tutaj w obrębie niewielkiego miasteczka jest prawdziwe siedlisko niebanalnych atrakcji miejsc, które warto odwiedzić. To także miasto bogate w ofertę bazy noclegowej. Apartamenty, pokoje gościnne, pensjonaty, hotele to tylko niektóre przykłady (wszystkie noclegi na stronie>> http://meteor-turystyka.pl).

Wąwozy

Kazimierskie ziemie słyną z tego, że utworzyły się na nich przepiękne i widowiskowe wąwozy. Jest ich kilka, a na ich terenie wyznaczono szlaki turystyczne i ścieżki dydaktyczne. Idąc ich ścieżkami, możemy cieszyć się cudownymi krajobrazami, świeżym powietrzem, niepowtarzalnym klimatem. Miłośnicy przyrody mają także okazję, by podziwiać tutejszą faunę i florę. Tablice informacyjne w dogodny sposób informują o okazach botanicznych danego miejsca. Wąwozy kazimierskie to miejsca często także wykorzystywane przez artystów jako źródło inspiracji. Jeden z nich prowadzi na najwyższe wzniesienie w Kazimierzu Dolnym, z którego rozpościera się widok na cudowne lasy, polany i cała panoramę miasteczka.

Zabytki

W Kazimierzu wiele jest wspaniałych miejsc, które ze względu na swoją rangę i historię uznawane są za najbardziej cenione zabytki w tych rejonach. Warto tutaj wybrać się na wycieczkę po tutejszych kościołach, które zachwycają swoim pięknem i misternym wykończeniem. Wykonane w różnych stylach przykuwają uwagę wielu turystów. Aby dowiedzieć się więcej o miejscach, w które warto się wybrać z pewnością warto skorzystać z  punktu informacji, gdzie otrzymamy wszelkie informacje o zabytkach, ich historii, sposobu dojścia lub dojazdu, a także dostaniemy broszury i mini przewodniki po Kazimierzu.

Galerie

Doskonałym dopełnieniem każdej wycieczki po Kazimierzu są tutejsze galerie sztuki. Jest ich naprawdę dużo. Są to galerie autorskie, pełne wdzięku, kunsztu i pomysłowości. Można tam zakupić obraz czy malowidło, ale również rzeczy z obrębu sztuki użytkowej typu biżuterie, ręcznie malowaną ceramikę, ozdoby do domu i wiele innych wspaniałości, których nie dostaniemy w żadnym sklepie komercyjnym. Na uwagę zasługują także obrazy malowane na fragmentach drzew, starych okien i innych przedmiotach antycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>